About the author

Related Articles

13 Comments

 1. 1

  بشیرالله الهام

  واقیعا چی دیر جالب او په زره پوری پروگرام جور شوی وه

  Reply
 2. 2

  حضرت الله ستومان

  ډیره زیاته مننه داصلاح ګروپ له ټولوفعالووروڼوڅخه چې دهیوادپه کچه څه چې دسیمی په کچه یې داسلامی حرکتونوداسلامی کړنوپه اړه پروخت خپل اسلامی موقف ښکاره کړیدی.
  مونږدمصردبی مثاله قربانیوجوګه نه یو،خوکه ددغسې اسلامی حرکتونو[جمعیت اصلاح]په شان خوځښتونه ولرواودهیواداوسنۍ وضعیت دسالمی اسلامی رهبری ویاړراخپل کړی ،نولری نده چې اسلام به یوځل بیادمحمدبن قاسم په شان بچیان ددي خاورینی کری پرسرراوڅرخوی.

  Reply
 3. 3

  حمیدالله

  سلام علیکم
  له اصلاح آنلاین نه په مننی
  داخوان المسلیمین له بریا وروسته هره ورځ پدی هیله وم چی یو تجمع یا کنفرانس دهغوی دبریا دلمانځلو په خاطر په افغانستان کی په لاره واچول شی، له نورو حرکتونو څخه خو توقع نه وه نو جمیعت اصلاح ته سترګی په لاروم چی الحمدالله نن می داخبر په دی سایت کښی ولوسته ډير خوشحاله شوم الله پاک دی دی جمیعت ته نورهم توان او امکانات ورکړی تر څو داسلامی امت داسی بریاوې په لا لویو او شاندارو غونډو ولمانځی.
  دهغی ورځی په هیله چی په افغانستان کی اسلامی حکومت قایم شی او هغه هم دجمیعت اصلاح دمومنو ورونو په وسیلهږ

  Reply
 4. 4

  ابوحماس

  الحمد لله
  الله دی اصلاح ګروپ ته خیر اوبرکت په نصیب کړی چی له داسی موضوعاتو مو خبروی . خو که دپروګرام دتاریخ نه خبر وای نو انشاالله ګډون مو پکی کوه

  Reply
 5. 5

  محبوب الهي (عاصم)

  ديردخوسي حاي دي حي دمصرمسلمان ولس دخبلي اوردي مبارزي وروسته هدف ته رسيري الله دي محمدمرسي اودهغي ملكروته توفيق وركري ترخوخبل مسوليت به سه شكل سره اداكري ترخونوري اسلامي نري ته نمونه وكرحيري اود جمعيت اصلاح خخه مننه جي داسلامي نري به خوسيواوخفكانونوداسي غوندي جوروي , دهغي ورخي به هيله جي اسلام به نري اوافغانستان كي حاكم وي .

  Reply
 6. 6

  محفوظ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته !
  برای برگذاری این کنفرانس الله جمعیت اصلاح را اجر عظیم اعطا نماید .
  در کنفرنس از شهید عبدالله عزام نام برده شده واقعاً شهید عزام یک شخصیت خاص بود که در جهاد افغانستان از هیچ نوع فداکاری و از خود گذری دریغ نکرد , الله روحش را با جمله شهیدان فی سبیل الله شاد داشته باشد.
  بدبختانه امروز مجاهد نما های دیروزی که شهید عبدالله عزام با ایشان کمک های فروان نموده , برای خوشی و راضی ساختن دشمنان اسلام مثل امریکای لعنتی , شهید عبدالله عزام را بنام تروریست یاد میکنند یا هم با کسانی همکار و دوست هستند که شهید عبدالله عزام و همرهانش را تروریست خطاب میکنند , واین منافقین با بی شرمی تمام شهید عبدالله عزام و شهدای جهاد افغانستان را توهین نموده و دشمنان افغانها میخوانند .
  والسلام .

  Reply
 7. 7

  همایون غفوری

  خواهر دانشمند و اندیشمند و مبارز مان فریبای نوری صاحبه
  السلام علیکم
  با در نظر داشت اینکه حالت کنونی امت اسلامی متقاضی و این کار نیست و متحمل این هم شده نمیتواند که کسی در فکر احیای خلافت اسلامی در جهان باشد ، بنظر من شاید تنظیم اخوان المسلمین که بیشرین کله های مفکر جهان معاصر اسلام را همان تنظیم تشکیل میدهد نشاید چنین اشتباهی را مرتکب شود و در سرآغاز برنامه اش فکر تحکیم کامل اسلام یا احیای خلافت اسلامی در سر بپروراند … آنها درین راستا تجربه هشتاد ساله دارند و مانند طالبای ما و شما نیستند که بجای خدمت به اسلام ، مردم را با شلاق و کنداق تفنگ بمساجد بکشانند و در تنفر از اسلام و در خدمت به شیطان و در آسان نمودن کار مؤسسات تبشیری سهم بگیرند … تنظیم اخوان المسلمین اولویتها را و مقاصد شرع را و الفقه المعاصر را بهتر از علمای همه ادوار تاریخ اسلام درک کرده میتواند و در روشنی همان قدم میگذارد …
  بنابرین خواهر عزیزم شما وارخطا نباشید و مطمئن شوید که نهضت اخوان در مصر اول در تألیف القلوب کار میکند و عملا بمصریها و همچنان به جامعه جهانی نشان میدهد که از اسلام خوف نداشته باشند … حتی من از همین اکنون تصور میکنم که در دوره آینده انتخابات ، بسبب کارکردگی بهترش در دوره کنونی باز هم همین اخوانی ها برنده انتخابات میشوند و مصریها برغبت و شاید به الحاح خود شان بگویند که احنا مش عایزین غیر الاخوان
  خواهرم مطمئن باشید
  والسلام

  Reply
  1. 7.1

   همایون غفوری

   برادرم مجاهد انصار و دست اندر کاران اصلاح انلاین
   السلام علیکم
   اول میخواهم برادرم انصار را مخاطب قرار داده بگویم که ای برادر عزیز .. کاش ما اول مفهوم جهاد را بدانیم باز حی علی الجهاد نعره بزنیم … برادر محترم … آیا بجهاد مقدس مردم افغانستان علیه شوروی کدام شک و تردید داری ؟ فکر نمیکنم داشته باشی و باید هم نداشته باشی … اما آیا نتیجه ان جهاد را دیدی ؟
   خوب اگر ما ملت افغان راستی هم مفهوم جهاد را کما ینبغی میدانستیم یقین کامل دارم که نتیجه مختلف ازین میبود که دیدیم و چشیدیم …
   عزیزم … جهاد با نفس میشود .. با خود میشود … برای جهاد علم لازم است .. جهاد به آینده سازان ضرورت دارد .. اگر تنها جهاد عملی و قتالی سود میداشت و نتیجه میداد ملت افغان حاکم همه دنیا میبود زیرا که این ملت یک هزار سال یا بیشتر از آن جهاد کرده … لیکن بدبختانه که در طول همین یک هزار سال ، هزارها ملل جهان بر جهان حکومت کرده اند و حتی که همین افغانها را نیز محکوم خود ساخته اند … درست است که یکی هم بشکل مستقیم نتوانسته تا بر این ملت حکمفرمایی کند مگر همیشه این ملت را بدست نمایندگان خود چرخانیده اند .. و سه قرن میشود که این ملت بین دستهای بیگانه میرقصد … یک زعیمی هم از خود پیدا نکرد . و سببش همین است که متخلف ترین ملتهای جهان از نگاه فهم و ادراک علمی و دینی همین ملت است … سپس اولین پایه جهاد درین کشور از تعلیم نسل جدید شروع شود . از دعوت بسوی دین شروع شود .. از دعوت بترک خرافات شروع شود … در میدان قتال این ملت هیچ مشکلی ندارد و هر وقتی که بخواهد این میدان را گرم میتواند و برنده هم میشود ..
   اما برادران اداره اصلاح
   عجیب سیاست را پیش میبرید … از چند روز همه تبصره های خواهر مان فریبا را بنحو ومرموزی حذف میکنید .. و همان کسی که به حذف کردن تبصره های او موظف گردیده است فکر نمیکنم خود را زحمت بدهد تا ببیند که این تبصره چیزی مخالف آداب اسلامی دارد یانه … مجرد نام این خواهر کافیست تا همه تبصره هایش حذف شود .. من متعجب برین استم که تبصره هایی که او را دشنامهای جنسی میدهد ازین سایت اسلامی حذف نمیگردد ولی تبصره های او با وجود اینکه به استثنای بعضی اختلاف نظرها با بعضی ها دیگر هیچ چیزی ندارد تا موجب حذف گردد … محترمین چرا رای را مصادره میکنید ؟ چرا نمیخواهید آن خواهر رشد کند و بتواند در رشد دیگران بکوشد ؟ یا اقلا این زحمت را خو بخود بدهید تا برایش بگویید که خواهر عزیز این تبصره ات بخاطری این خلاف ورزی حذف گردید و هشدار بدهید که اگر تکرارا چنین نوشت در لیست ( باند یا بلوک ) درج خواهد شد … اما اینگونه بدون ابراز نظر و بدون هشدار اگر تبصره های یک کسی که خانه تبصره ها از تبصره هایی همان جان میگیرد حذف شود فکر نمیکنم در تربیه سالم و در تحدید مسئولیات سهمگییری بتوانید .. ترشید همه اقشار جامعه بعهده شماست و اگر شما یک فرد واحد و تک و تنها را اصلاح نتوانید یا بفکر او قناعت کرده نتوانید فکر میکنم که اگر در پلان و سیستم کار تان تجدید نظر کنید بهتر خواهد بود … و بار دیگر تکرار میکنم که این کارم را تشبث در سیاست خود ندانید اما بدون تردد گفته میتوانم که طلبگار این استم تا بدانم که چرا اینکار بار بار صورت میگیرد …

   Reply
 8. 8

  مجاهد انصار

  تاریخ داښو دلی ده تر څو چه هر اسلامی حرکت د جهاد عملی مبا رزه ونه لری هفه به هیځکله هم د کامیابی پړاو ته ونه رسی‌‌.

  Reply
 9. 9

  Ahmadi

  this was very and very very good

  Reply
 10. 10

  علی ارشد

  بسم الله الرحمن الرجیم
  برادر همایون غفوری
  السلام علیکم
  وقتی که جهاد فرض عین گردد مقصد جهاد مصلحانه است چی به مسداق حدیث رسول اکرم صلی الله علیه وسلم به مسلمانان فعلا یک بلست زمین هم نمانده این را بگذار که یک بلست به دست کفار باشد باز جهاد مصلحانه یعنی قتال فی سبیل الله فرض عین میگردد . خودتت و اصلاحیان گرامی به کدام فتوای از این فرض عین گذشته و تربیه نسل جدید را ترجیح میدهید. و حال آنکه اگر همین مجاهدین سر بکف و فدایان اسلام نباشد شما یک شب هم در امی شهر خودمان کابل خواب کرده نمیتوانید . دشمنی با نصارای را درک کنید بگذارین این مصلحت را و بسازین معسکرات را به نقش قدم دکتور عبدالله عزام شهید حرکت کنید .
  چرا به این چند کنفرانس و آدمک سوزاندن و حلقات و دروس اکتفا کردین شروع کنید به دشمنی اصلی این کفار به خاطر که این ها کار میکند که چه قسم مسلمانان از کلمه قتال فی سبیل الله دور باشند.
  والسلام علیکم و …

  Reply
  1. 10.1

   همایون غفوری

   برادر محترم علی ارشد صاحب
   السلام علیکم
   برادر گل … ( مسلحانه ) و ( مصداق ) ….. سین از سلاح است و صاد از صدق …
   فتوا دادن کار علمای بزرگ دین است عزیزم نه کار من و شما ….
   و دیگر اینکه اگر همین مجاهدان سربکف و فدایان شما نباشند کابل را بگذار که در پسکوچه های کابل هم به دل آرام خوابیده میتوانیم … زیرا بجز همینها هیچ کسی دیگری اکنون مانع راحت و اعمار کشور و اخراج قوای بیگانه نمیشود .. و اگر همینها نباشند این قوای بیگانه هم نمیباشند … و فرض کنیم که نیت بقا درین کشور را داشته باشند ، باز آنوقت جهاد حقیقی مردم مجاهد این میهن با آنها شروع میشود … آنگاهست که جهاد هم لذت پیدا میکند و شهادت هم …

   Reply
 11. 11

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

د جمعیت اصلاح ویب سایټ ټول حقوق خوندي او د ويب سایټ د نوم په یادولو یې کاپي کول مجاز دي