About the author

Related Articles

24 Comments

 1. 1

  خليل احمد جامي

  بار الها!ترا ثنا ميگوييم و ازتو مدد ميجوييم! توگواهي كه ما بسيار عاجز و ناتوانيم!و اين قدرت توسط كه قلبها را به هم نزديك ميكند!
  بار الها! تفرق ما را به وحدت مبدل كن! مكر دشمنان اسلام را به خود شان برگردان! يا قوي و يا عزيز!

  Reply
 2. 2

  رحمت الله زاهد

  اللهم اجعل القرآن الکریم ربیع قلوبنا، وجلاء همومنا وغمومنا
  من از طرف خود و از طرف همه برادران مربوط شبعه اسلام آباد به برادران خود در هرات مبارکباد تقدیم می کنم، که انها این قدر اجتماع منظم برای فهم القرآن جور کرده، و از الله متعال برای شان وبرای مردم مجاهد هرات خواهان اجر وثواب هستم.
  رحمت الله زاهد
  مسئول شعبه اسلام آباد

  Reply
 3. 3

  محمد ايرج قادري

  حضور هزاران نفري مردم متدين و شرافتمند ديار باستاني هرات براي شنيدن دروس برگرفته شده از كتاب سعادت و خوشبختي برنامه كامل زنده گي ( قرآن عظيم الشأن ) در اولين لحظات صبح و ريختاندن عرق در زير آفتاب گرم ، باري ديگر اين اميد را در قلوب جوينده گان راه حقيقت تازه گردانيد كه با وجود سيل روز افزون تجاوز فرهنگي از جانب دشمنان اسلام و افغانستان اين مردم باز هم جان فدايان پيام روح بخش الهي بوده و غيرت افغانيت در رگ رگ شان جاري و پاينده است.
  پروردگارا ! هدايت به صراط مستقيم را از تو مي جوييم ، بار الها !! دست ظالم را از سر مظلوم كوتاه ، عزت و شكوه بس عظيم براي تمام يكتا پرستان جهان عنايت بفرما اي فرمان رواي فرمان روايان . آمين يا رب العالمين

  Reply
 4. 4

  جلیلی

  اینک غرب افغانستان نیز شاهد همچو ګردهمایی بزرګی بخاطر فراګیری فرامین واحکام قرآن عظیم الشان شد، این ګردهمایی اګر از یک سو بیانګر دین دوستی ،خدابرستی و ایمان راستین هموطنان نجیب ما در هرات است از سوی دیګر بیانګر اخلاص، صداقت، و دلسوزی و دلګرمی برادران جمعیت اصلاح در حوزه جنوب غرب است. ما باور داریم که این جمع غفیر از مردم بر اساس محبت شان با قرآن کلام الله متعال ګرد هم آمدند و نشاندهنده محبت این مومنان با برادران مومن شان است که با اخلاص تام این برنامه عظیم رادایر نموده اند
  من به نوبه خویش به همه اهالی هرات و بخصوص برادران جمعیت اصلاح (انجمن اخلاق ومعرفت) تهنیت و تبریکی خویش را بخاطر تدویر موفقانه این برنامه تقدیم میکنم و از الله متعال استدعا دارم که این همه تلاش ها و لحظات ګرانبهای را که برادران و خواهران ما تقدیم نموده اند به درګاه خود ببذیرد
  امین

  Reply
 5. 5

  حمید

  شکر و سپاس حضرت باریتعالی را که برادران مان در هرات را به این عمل بزرگ توفیق عنایت فرمود و از او تعالی استدعا داریم تا این عمل را در میزان حسنات یوم القیامه حساب نماید.

  Reply
 6. 6

  Hammad

  السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

  خیلی دلم می خواد که آنجا باشم، که متأسفانه خیلی دورم.

  جزاکم الله خیر

  Reply
 7. 7

  محمد ابراهیم

  الله دې جمعیب اصلاح ته ددې لوړ دیني خدمت په بدل کې د دنیا او اخرت
  سرلوړي په نصیب کړي .

  Reply
 8. 8

  جیلانی

  سبحان الله:ماشاءالله

  Reply
 9. 9

  جیلانی

  سبحان الله:ماشاءالله

  Reply
 10. 10

  حسين زي

  دوره فهم قران که دفتر ساحوی جمعیت اصلاح( اخلاق ومعرفت) در شهر علم پرور هرات دال بر تدین این مرزبوم است که از ایمان داری و دلچسپی آنها به دین وتعالیم دین را آشکار می سازد.
  از الله متعال برای دائر کنندګان وشنوندګان وتشویق کننده ګان اجر بی پایان را خواهانم.
  وخداوند متعال برای اعضای انجمن اخلاق ومعرفت توان افاده واستفاده بیشتر را نصیب کند که در راستای بخش نورالهی ازاین هم بیشتر تلاش نماید زیرا مصیبت ما در کشور ما چندها مرتبه بزرګتر از آن است که تصور می شود با امید آینده درخشان برای همه مسلمانان.

  Reply
 11. 11

  عبدالقدیر صالحی

  الهی ما را از ریا دور دار و قلبهای مان را با اخلاص زینت بخش و تقوا را توشه راه مان بگردان.
  آمین یار ب العالمین

  Reply
 12. 12

  Mahfooz ullah

  الله متعال هميشه جمعيت اصلاح وانكشاف اجتماعي راتوفيق بدهيد كه اين قسم برنامج را درتمام ولايات افغانستان انجام دهند وقايم سازند.ماشاءالله بسياركارخوب ونيك راانجامداندوآغازكردند.محفوظ الله ازاسلام آبادباكستان.

  Reply
 13. 13

  مراد

  کامیابی وپیروزی جشن قران را در سرزمین باستانی و دین پرور هرات به همه منسوبین جمعیت اصلاح تبریک عرض مینمایم..از بارگاه الله متعال برای همه آنهایکه در براه اندازی این همایش بزرگ متحمل زحمت شده اند پاداش بیکران آرزو دارم..و امید وارم که این کوششها در نشر آگاهی اسلامی میان توده های مسلمان افغانستان کار آمد ثابت گردد و راه را برای ایجاد جامعه ای اسلامی آزاد ومرفه هموار کند.

  مردم ما به قدوه ضرورت دارند و از شعار گرایی ووعده های دروغین خسته شده اند..هر گاه خود نمونه ای عملی از شعار ها ووعده هایتان بودید, بدون شک قلبها و عقلها را همه از آن خود خواهید کرد..

  به امید فردای بهتر

  Reply
 14. 14

  همایون غفوری

  ملت مومن و مسلمان افغان
  السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
  ماشاء الله تعالی و تبارک الله
  خداوند متعال در جهد برادران اصلاح برکت نهد
  اکنون با افتخار و اظمینان میتوانیم به موسسات تبشیری و کفری بگوییم که هر قدر امکانات بدست دارند بخرج بدهند و بکوشند که این ملت را از دین خارج کنند .. درعوض ما برایشان فقط و فقط راپور و تصاویر این کنفرانسهای هفته وار قرانی هرات و لغمان را نشان میدهیم و برایشان میگوییم که این ده ها هزار برای یک هفته همه مشقات را تشنگی و گرسنگی را متحمل میشوند و در کنفرانش اشتراک میکنند . نه فقط همین که کدام مبالغ و غذایی برای این اشتراک کنندگان تهیه نمیود بلکه همه از جیب خود مصرف میکنند و نه تنها مصرف میکنند بلکه به جمعیت اصلاح اعانت هم میپردازند .
  بعد ازین هفته های قرانی و این تجمع های چشمگیر به قوت های تبشیری وکفری همان را میگوییم که خداوند در تحدی به شیطان گفته بود ( واستفزز من استطعت منهم بصوتک و اجلب علیهم بخیلک و رجلک … )

  بگذارید که تبشیریها انها را وعده های رنگارنگ بدهند مگر این ملت همان ملتیست که رسول اکرم صلی الله علیه و سلم در موردش فرموده اند که و لو کان الدین عند الثریا لتناوله رجال من هؤلاء ….
  ای دشمنان اسلام
  این ملت را بحالش بگذارید ورنه حال تان از انگلیس و روس بدتر خواهد بود

  با تقدیم تبریکی های قلبی به جمعیت اصلاح …..
  مگر هوش کنید که شیطان بدلهایتان راه پیدا نکند و شما را مغرور نکند . به این منظور همیشه شکر خدا کنید و در نماز های تهجد با جماعت اضافه کنید و مصداق عمل رسول اعظم محمد صلی الله علیه و سلم باشید که هنگام فتح مکه سر خود را به اندازه ای فرود برده بودند که ریش مبارک ایشان ظهر شتر را لمس میکرد .

  والسلام

  Reply
 15. 15

  عبدالخالق احسان

  الله اكبر و لله الحمد
  خداوند را سپاسگذاريم كه اين فضيلت را نصيب مسلمانان هرات گردانيد تا چند صباحي در سايه هاي قرآن كريم لحظه هاي ايمان شان را تقويت ببخشند اميد واريم اين عمل خير اصلاحيان هرات مقدمه ي براي بازگشت به قرآن باشد.

  Reply
 16. 16

  هدایت الله حمیدی

  الله اکبر و لله الحمد
  اللهم لک الحمد کما ینبغی لجلال وجهک و عظیم سلطانک
  بنده نیز به نوبه خویش این موفقیت بزرگ را به تمام برادران دعوتگر خود در ولایت هرات تبریک می گویم
  خداوند هر قدم تان را در میزان حسنات تان حساب نماید و این گردهمایی را سبب نزول رحمت خود بالای کشور مان بگرداند
  آمین

  Reply
 17. 17

  عبد الفتاح جواد

  الحمد لله حمدا کثیرا طیبا مبارکا فیه
  الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله، سبحان الله القائل: والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا وان الله لمع المحسنین.
  این یک حقیقت است که مردم مسلمان افغانستان در دفاع از اسلام همیش و در طول تاریخ ایستاده اند اما آنانیکه داعیه اسلام و دفاع از دین بلند نموده اند در نیمه راه و یا در نهایت با این ملت جفا نموده اند، من درین لحظاتی که با دیدن تصاویر هزاران تن از اهالی متدین هرات که در درس های هفته فهم قرآن شرکت ورزیده اند احساس خوشی ومسرت بی حد زیاد می کنم به برادران جمعیت اصلاح در هرات از الله متعال اجر میخواهم و توصیه برادر مان همایون غفوری صاحب توجه همه را جلب می کنم ، که نهایت مهم است و این کامیابی را مدیون و مرهون فضل الهی بدانیم و شکر الله را بجا آوریمو از غرور و کبر ببرهیزیم ، واین را باید بدانیم که این آغاز راه است و راه مان دور و دراز است، به شرط که ما همرای الله متعال اخلاص داشته باشیم کار های مان نیز موفق و مورد قبولیت مردم قرار خواهد ګرفت

  Reply
 18. 18

  همایون غفوری

  باز هم سلام الله و برکاته به همه برادران مسلمان و ملت مسلمان افغان و شهریان اسلام پرور ولایت عزیز مان هرات .
  اما درین تبصره سخنم متوجه دعوتگران افغان است که بعد از دیدن این تجمع مبارک و تجمع برادران مومن مان در لغمان ، برادران دعوتگر باید درک کنند که ملت ما چقدر تشنه دعوت بسوی خیر است … چقدر چشم براه کسی است که راه نیکو برایشان نشان بدهد … چقدر اسلام را دوست دارند و برای فراگرفتن تعلیمات آن و در راه دفاع از آن همه تکالیف و دشواریها و قربانی مال و جان را قبول میکنند … برادران دعوتگر و خصوصا اصلاحیان باید متوجه باشند که این تجمع ها و ادامه کار با ایشان فقط و فقط به اخلاص ضرورت دارد و جد جهد و پیروی سنت پیامبر … دعوتگران باید سیره پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم را مشعل راه قرار داده و توصیه خدا به پیامبرش را همیش در نظر داشته باشند که در قسمت دعوت برایشان فرموده است : فبما رحمة من الله لنت لهم و لو کنت فظا غلیظ القلب لانفضوا من حولک …
  سیروا علی برکة الله و الله یرعاکم و یسدد خطاکم و کونوا علی یقین جازم بقول الله تعالی لعباده المجاهدین الداعین الی الخیر : و الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان الله لمع المحسنین …

  Reply
 19. 19

  mahmood aziz

  سبحان الله،الله اکبر ولله الحمد
  خدایا دلهایمان را ازعجب وخودبینی وریا دورکن واخلاص را درقلوب ما برای خدمت به دین خودت یاری کن!

  Reply
 20. 20

  فضل الهادي وزين

  سلام بر اهل قرآن و رهروان راه قرآن… سلام بر مردم مؤمن و متعهد هرات باستان.. شهر شيخ الإسلام هروي كه قرآن را از 83 تفسير به مردم شرح مى كرد.. شهر رازي مؤلف تفسير كبير.. شهر نيشابورى هروي صاحب تفسير التفاسير..
  سلام بر اصلاحيان هرات.. استادان و جوانان رشيد انجمن اخلاق و معرفت دفتر ساحوى جمعيت اصلاح و انكشاف اجتكاعى افغانستان در هرات عزيز..
  سلام بر شيفتكان قرآن.. سلام برخواهران مؤمنه وبرادران مؤمن جوانان هدفمند سرزمين هرى…
  سلام برملت بزرك و مؤمن افغانستان عزيز..

  جشن تاريخي قرآن در هرات به همهء تان مبارك باشد..
  سيروا على بركة الله و نصره و تأييده و بانيد كه هر كه با قرآن زيست كند و بر آن عمل نمايد سعادت دنيا و آخرت از آن اوست.
  و قل اعملوا فسيرى الله عملكم و رسوله و المؤمنون وستردون إلى عالم الغيب و الشهادة فينبئكم بما كنتم تعملون.. صدق الله العظيم.

  Reply
 21. 21

  احمد شاه عادل

  همایش قرانی در هرات را از تهی دل به فرد فرد ملت دردیدۀ افغان به ویژه به مردم دین دوست و روشنفکر هرات باستان تبریک و تهنیت عرض میکنم و از بارگاه خداوند متعال التماس منمایم که به جوانان جمعیت اصلاح توفیق عنایت فرماید تا همچو گردهمایهای قرانی را در تمامی ولایات و حتی ولسوالیهای افغانستان عزیز برپا نمایند.
  طوریکه دوستان در تبصره های گفته اند؛ مردم ما مردم دین پرور اند ولی همواره افغانها قربانی داده اند و ثمرۀ قربانیهای ما را دیگران ربوده اند. جهاد ما کردم، قربانی ما دادیم، وطن ما ویران شد، دو میلیون جوان ما به شهادت رسید و ….. اما مساجد، مدارس، پوهنتونها و ….. در پاکستان به خون ما آباد شدند ولی همۀ داشته های ما ویران شد. (ما مخالف مساجد و … (ما در پاکستان مخالف آبادی نیستیم ولی باید در افغانستان نیز چنین و حتی بهتر باشد) ببخشید این یک درد دل بود…
  به امید موفقیتهای بیشتر جوانان جمعیت اصلاح

  Reply
 22. 22

  سمیع الحق ( کوهسار)

  بسیار خوشحال گردیدم که جمعیت اصلاح که بزرکترین دائرۀ علمی را تدوین نمود که باعث افتخار همۀ ملت افغانستان است امیدوار هستم که همچون برنامه ها درهمه نقات کشور دایر گردد ومردمی افغانستان از این روشنی علم واستفاده از این برنامه ها ایمانی مستفید گردند

  سمیع الحق کوهسار

  اسلام آباد

  Reply
 23. 23

  حامدشاه حماد

  الله اکبر ولله الحمد
  اللحمد لله الذی هدانا لهذا وما کنا لنهتدی لو لا ان هدانا الله
  سلام برای بردران جمعیت اصلاح در هرات وبه همه کسانی که در این محفل شرکت کردند مبارک میگویم الله متعال برای قاری صاحب عبید الله واستاد عزیزم عبد القدیر صالحی ودیگر برادران در انحمن اخلاق معرفت اجری پیانی نصیب نماید. بسار دور استم نمتوانم شرکت نمایم واز الله متعال آرزومندم که اخلاص را در قلب برادرن زینت بخشد.

  اسلام آباد پاکستان

  Reply
 24. 24

  عبدلکریم

  سبحان الله ماشاالله

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

د جمعیت اصلاح ویب سایټ ټول حقوق خوندي او د ويب سایټ د نوم په یادولو یې کاپي کول مجاز دي